Bulutlar Kuruyemiş 1984 yılında Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Bulut öncülüğünde, Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Bulut tarafından Adana’da kurulmuştur.

O yıllarda leblebi üretimi odaklı faaliyet gösteren Bulutlar Kuruyemiş, aynı yıllarda leblebi üreticiliğinin yanı sıra toptan ve perakende sektöründe de faaliyet göstermeye başlayarak kısa sürede marka değerini arttıran güçlü bir firma konumuna yükselmiştir. 

Doksanlı yılların başlarında ürün yelpazesini genişleten ve ilk ithalat-ihracatını gerçekleştiren Bulutlar Kuruyemiş, kısa süre içerisinde kuruyemiş sektörünün lider markalarından biri haline gelmiştir. 2000’li yıllarla birlikte ihracat hacmini genişleten ve kurumsal bir yapıya bürünen Bulutlar Kuruyemiş, bugün onlarca ülkeye ihracat yapan bir firma haline gelmiştir. 

Ürettiği ürünlerinin doğallığından ve kalitesinden hiçbir koşulda taviz vermeyen Bulutlar Kuruyemiş, üretimden ihracata uzanan bütünleşik bir yapı ile bu anlayış doğrultusunda faaliyet göstermektedir. 

Kalite, tazelik, doğallık ve lezzet odaklı üretim anlayışı ile gelenekselin izinde fakat son teknolojinin ışığında faaliyetlerine devam eden Bulutlar Kuruyemiş, günden güne büyüyen iş hacmiyle sektördeki yerini güçlendirmektedir. 

Gelişime, inovasyona ve üretimde kaliteyi zirveye taşıyan teknolojik yatırımlara verdiği önemle marka değerini yükselten Bulutlar Kuruyemiş, hem çalışanları hem de müşterileriyle güvene ve sevgiye dayanan bir bağ kurmayı başarmıştır.